Статьи‎ > ‎

Оренда майна. Що врахувати під час укладання договору?

Оренда майна. Що врахувати під час укладання договору?

 

Орендні відносини є невід'ємною частиною діяльності значної кількості суб'єктів господарювання різних форм власності. Але перш ніж узяти чи надати майно в оренду, необхідно уважно вивчити вимоги законодавства щодо порядку здійснення й документального оформлення цієї операції.

 

Правовідносини між суб'єктами господарювання, регулює Глава 5 ГКУ "Оренда майна та лізинг" , гл. 30 "Особливості правового регулювання господарсько-торговельної діяльності" Господарського кодексу України.

 

На практиці предметом орендних правовідносин здебільшого є нерухомість і транспорт. А мають бути укладені такі договори в письмовому вигляді.

Важливим є те, що умови договору оренди зберігають свою силу на весь строк його дії, навіть якщо після його укладення законодавство встановлює правила, які погіршують становище орендаря.

Істотні умови договору Істотними є умови договору, без узгодження яких договір уважається неукладеним (ч. 2 ст. 180 ГК, ч. 1 ст. 638 ЦК).

Для договору оренди це (ст. 284 ГК):

·         предмет договору;

·         ціна договору, тобто розмір орендної плати з урахуванням її індексації;

·         строк дії договору;

·         об'єкт оренди (склад і вартість майна з урахуванням його індексації);

·         порядок використання амортизаційних відрахувань;

·         порядок відновлення орендованого майна;

·         умови повернення або викупу орендованого майна;

·         умови, які, на думку сторін, необхідно включити до договору.

 

Також у договорі треба вказати вартість орендованого майна. Згідно із ч. 2 ст. 284 ГК оцінка об'єкта оренди здійснюється за відновною вартістю, крім об'єктів державної та комунальної власності.

Провести оцінку майна сторони можуть самостійно або скористатися послугами професійних оцінювачів. У детальному описі майна, переданого в оренду, зацікавлений як орендар, так і орендодавець. Це потрібно, щоб у подальшому між сторонами не було спорів із приводу того, у якому стані та яке саме майно було прийняте в оренду та, відповідно, підлягає поверненню.

 

Орендна плата – це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю за користування орендованим майном, незалежно від результатів своєї господарської діяльності (ч. 1 ст. 286 ГК).

Порядок, умови та строки внесення орендної плати визначаються договором оренди (ч. 1 ст. 762 ЦК). До договору оренди необхідно включити такі умови, що стосуються орендної плати:

·         розмір плати;

·         періодичність і строки її сплати;

·         форма.

У господарській практиці поширені різні варіанти сплати за оренду нерухомості та компенсації затрат на сплату комунальних платежів. Наприклад, орендар сплачує орендну плату, яка:

·         містить у собі витрати з оплати комунальних послуг;

·         не містить у собі компенсацію затрат на сплату комунальних платежів, вони або компенсуються орендарем на підставі рахунків, що виставляються орендодавцем, або самостійно ним сплачуються згідно з договорами, укладеними з постачальниками комунальних послуг.

 

 За более подробной информацией и предварительной записи на консультацию обращайтесь по телефону : +38(063)-707-04-68  - юрист  Центра юридической помощи "Защита" 

Звонки принимаются круглосуточно, если оператор занят мы Вам перезвоним.

Будем рады Вам помочь!

 

 

 

Comments