Статьи‎ > ‎

Визнання договору недійсним. Правові наслідки.

Визнання договору недійсним

 

Почнемо з того, на яких підставах Ви можете визнати договір недійним та які наслідки Вас чекають. Щодо визнання договору недійсним, спираємось на судову практику.


Які умови впливають на таке визнання, розберемо по перше це:

·         не відповідність договору нормам законодавства, інтересам держави та суспільства.

·         особа, яка уклала договір не має необхідного обсягу дієздатності, що означає, що і саме підприємство втрачає свою дієздатність

·         не було волевиявлення особи , яка заключала договір, тобто не було власного бажання вкладати договір

·         не дотримання законної форми укладання договору (письмова, усна, нотаріально посвідчена, наявність держреєстрації)

·         договір не направлений на реальне настання наслідків його укладання (наприклад, якщо укладений договір на постачання товару, то наслідком буде отримання грошових коштів підприємству від постачання такого товару)

·         умови договору, який укладався батьками, суперечать інтересам їх малолітніх, непрацездатних дітей.

Недійсні договори діляться на декілька типів:

1.      нікчемні , їх недійсність випливає через незаконність, тому оспорювати в судовому порядку їх не потрібно.

2.      оспорювані, тобто на пряму їх не відповідність законодавству не можна визначити, тому зацікавлена особа може в судовому порядку оскаржити.

Дуже важливий момент полягає в тому, що недійсним договір визнається з моменту його укладання (якщо він є таким за законом або за рішенням суду).

 

Розберемо наслідки визнання договору недійсним, по перше це обов’язок кожної зі сторін повернути другій стороні все отримане за таким договором, і другий варіант коли сторона винна в укладанні недійсного договору, зобов’язана відшкодувати збитки і моральну шкоду другій стороні.

 

Радимо Вам бути уважними та дотримуватись всіх вимог законодавства, щоб у подальшому не виникало питань стосовно його правомочності ні до Вас, ні у Вас до другої сторони. У випадку, коли вже стався випадок заключення неправомочного договору, обов’язково звертайтеся до спеціаліста, без допомоги  адвоката Ви ризикуєте не відстояти свої права та не доказати недійсність договору. З досвідченим в даних справах адвокатом, Ви зможете захистити свої інтереси, відстояти правоту та отримати відшкодування моральних та матеріальних збитків!

 

 За более подробной информацией и предварительной записи на консультацию обращайтесь по телефону : +38(063)-707-04-68  - юрист  Центра юридической помощи "Защита"

Звонки принимаются круглосуточно, если оператор занят мы Вам перезвоним.

Будем рады Вам помочь!

 

Comments