Штраф за неоформленого працівника

На сьогоднішній день частка офіційно оформлених працівників значно менша, аніж частка працівників, які працюють, так би мовити, нелегально.

Чому так? За кожного найманого, офіційно оформленого працівника, роботодавець повинен в обов’язковому порядку та на регулярній основі сплачувати певні відсотки доходів і зборів, які надходять до бюджету, так би мовити єдиний соціальний внесок(ЄСВ). На даний момент ЄСВ складає 22%. Наведемо приклад. З 1 січня 2019 року розмір мінімальної зарплати становить 4173грн. А тепер проста арифметика. Беремо 4173грн/ділимо на 100%, а потім примножуємо на х22%, отримуємо 918,06(4173/100%х22%=918,06грн) Отримуємо ті самі відсотки, які роботодавець повинен щомісячно сплачувати до бюджету за власний рахунок.

Звісно, не всі роботодавці є законослухняними, тому нашим законодавством передбачені штрафи за неоформленого працівника.

Як вище зазначали, у 2019 році зросла мінімальна заробітна плата, яка становить 4 173 грн, згідно Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік". Відповідно збільшились і розміри штрафів за порушення трудового законодавства для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю.

1. 125 190 грн за наступні порушення:

    • фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;

    • оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;

    • виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ;

2. 41 730 грн за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);

3. 12 519 грн за такі види порушень:

    • порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі.

4. 41 730 грн за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

5. 4 173 грн за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище(наприклад, якщо наказ оформлений правильно, але підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про прийняття працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме підприємству 4 173 грн)

Крім того, ст. 41 КпАП передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8 500 грн до 17 000 грн за фактичний допуск працівника без трудового договору.

За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтесь за телефоном гарячої лінії:+38(096)649-99-69 - юрист Адвокатського об'єднання "Захист" Стойко Катерина Вікторівна.

Дзвінки приймаються з 09:00 до 18:00 год.

Будемо раді Вам допомогти

!